Aiatelk, ajutine telk, Easy up telgid, easy-up telk, Varikatus

Pop up telgi paigaldus 5 minutiga

3157cc16 772f 400b 983b f9976e3b6f7b

Pop up telk, mis sobib kodukasutusse kui ka üritustele.

Pop up telgil on mitmeid nimesid. Peamiselt on rahva poolt tuntud kui pop up telk või easy up telk. Nimetus tuleneb telgi lihtsusest. Paigaldusel piisab kahest inimesest ja paigaldus võtab olenevalt telgi suurusest 5-10 minutit.

Telgi vastupidavuse määrab telgi raamistik ja omadused. Mida jämedam on telgi raam, seda vastupidavam ta on. Jämedama raamiga telk ei paindu tuule ega transpordiga. Samuti on telk raskem ja seetõttu vastuvõtlikum tuulepuhangutele.

Pop up telk on ka populaarne bränding toode, mida ettevõtted  kasutavad messidel või üritustel. Logode ja kujundustega telk haarab paremini kliendi pilgu ja loob üldist brändi ettevõttele. Lisaks aitab reklaamtelk paremini ära tunda ettevõtteid üritustel. Pealetrükil praktiliselt piire ei ole – võimalik teha pealetrükki katusele, seinadele kui ka katuse äärtele.

Kui tegemist on kvaliteetse tootega, siis saab telgil vahetada lihtsasti ka detaile, mida pakume ka kõikidele oma klientidele. Enamus müüjaid seda ei võimalda ega paku.

Pop up telk 2×2 m

Pop up telk 3×3 m

Pop up telk 3×4,5 m

Pop up telk 3×6 m

Pop up telk 4×4 m

Pop up telk 4×6 m

Pop up telk 4×8 m

Omadused.

Müügis olevaid telke on erineva kvaliteediga. Telgid, mis on tunduvalt soodsamad teistest, on üldjuhul metallist raamiga, mis ajaga väsivad kiirelt ära ja põhjamaade tingimustes hakkavad roostetama. Samuti on madalama klassi telgid äärmiselt peenikese raamiga, mille võib ära lõhkuda ka kergem tuuleiil.

Kvaliteetse telgi tunneb ära raami paksuse ja materjali järgi. Alumiinium raam annab telgile pika eluea. Kindlasti on oluline alumiinium raami paksus. Kvaliteetsed telgi raamid on 50mm profiilist, mida pakub ka Funrent oma klientidele.

Olulist tähelepanu tuleb panna ka liigendusele. Soodsama klassi telkidel on liigendus plastikust, mille omadused kaovad kuuma ilmaga ja seetõttu lagunevad kiirelt. Vaheliigendid peaksid olema kindlasti metallist.

Lisaks telgi konstruktsioonile tuleb ka tähelepanu pöörata katetele (seinad ja katus). Iga telk peaks olema peavari vihma eest, mis meid sageli kimbutab suvel. Seetõttu on oluline, et telgi katted oleksid 100% vihmakindlad. Mida paksem on kattematerjal, seda vastupidavam see on. Vihma eest tagab kaitse PVC kiht, mis on sisemisel katte poolel. Pealmine riie võib märjaks saada, aga PVC kiht hülgab vett. Tehasest on ka katte pealmine kiht vetthülgavaks tehtud – ajaga kaob UV kiirguse tõttu vetthülgavad omadused. Tänu telgi konstruktsioonile on katus pingul ja kõik vesi voolab katuselt maha.

Siinkohal peab paika, et mida kallim telk on, seda kvaliteetsem ta on.

Kasutus.

  • Pop up telk laatadel
  • Pop up telk messidel
  • Pop up telk kodukasutus (ajutine peavari, garaaž)
  • Üritustel toitlustus, tagala vms

Pop up telk on hea abimees igas majapidamises. Isegi kui see kasutust leiab paar-kolm korda aastas. Kuna telk on kergesti kokkupandav ja transporditav, siis saab seda viia igale poole. Jaanipäevaks, matkamiseks või ootamatuks grilliõhtuks sõprade ja sugulaste seltsis. Tihti on pop up telk ka väga hea toode brändinguks ettevõttele nt messidel osalemisel. Nutikam rendib telki, kui see endal kasutust ei leia ja teenib sellega raha tagasi.

Pop up telgi paigaldus.

Telgi esmakasutajal võtab paigaldus aega 5-10 minutit sõltuvalt telgi suurusest. Väiksemaid telke on ka võimalik üksinda püstitada. Äärmiselt oluline on telk peale paigaldust kinnitada, sest Eesti ilm on ootamatu ja kinnitamata telk võib kergesti tuule alla võtta.

Uuel telgil tuleb raam avada 50% ulatuses, et saaks telgi katuse krõpsudega kinni panna. Seda on mugav teostada kahekesi. Jälgida tuleks, et telgi raami tipud kattuksid katusega. Selleks on katuse keskel eraldi kinnitus, mille tunneb kergelt ära.

Kui katus on raamile kinnitatud, siis tuleb telki umbes 75% ulatuses avada nii palju kui võimalik. Selleks peaks mõlema telgi otsas üks inimene olema. Telki tuleks tõmmata üheaegselt enda poole. Nurkadest on telk vaja käega üles lükata kuni jala lukusti on sees.

Kui kõik nurga ülemised lukustid on sees, siis järgmiseks tuleb telgi jalgasid tõsta soovitud kõrgusele. Selleks on igal jalal all lukusti. Kõige mugavam on ühe jalaga telgi tallale toetuda. Ühe käega lukusti välja tõmmata ja telk soovitud kõrgusele tõsta.